Ορφέας Νέου Σκοπού-Παγγαίο 71-39

Σε περίπατο μετέτρεψε την αναμέτρηση ο Ορφέας το απόγευμα του Σαββάτου,καθώς δεν συνάντησε κανένα εμπόδιο απέναντι στο Παγγαίο και επέστρεψε στις νίκες. Οι “ασπρόμαυροι” μπήκαν από την αρχή αποφασισμένοι και παρότι δεν είχαν στην διάθεση τους τον Γάτο και στην πρώτη φάση τραυματίστηκε ο Λουλούδης έφτασαν εύκολα στο ροζ φύλλο αγώνος.

Πίεση,τρεξίματα και καλό μπάσκετ στην επίθεση ήταν αρκετά,ώστε ο Σκοπός να διασφαλίσει από την αρχή μια σημαντική διαφορά. Το 17-8 του δεκαλέπτου και το 38-23 του ημιχρόνου έδειχναν ότι προμηνύονταν ένα εύκολο απόγευμα και έτσι και έγινε. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και πανηγύρισαν την 7η τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Νέδογλου Αρ.-Ορφανόπουλος

Τα δεκάλεπτα: 17-8,38-23,52-29,71-39.

Ορφέας(Γκαβανόζης): Καραμπατζάκης 3(1),Γεωργόπουλος 2,Δροσινός 16(2),Λαγός 24(4),Αχτσής 2,Θεοδωρόπουλος 7(1),Γιοβάνης 8,Χαβαλές 6,Δούμας,Λουλούδης 3(1).

Παγγαίο(Αμπεριάδης): Ρωσίδης,Κούκος 6,Σπανός,Κάργας 2,Μακρής 12,Κάφαλης 2,Μερκουρόπουλος 8,Τούμπας 9, Κοιδάκης.

ΠΗΓΗ:ΣΕΡΡΕΣ ΣΠΟΡΤ