Σάρωσε και φέτος ο Αντώνης Παπαδόπουλος του Μαχητή Σερρών

Αγωνιστική ημέρα το περασμένο Σάββατο 13 Απριλίου και μάλιστα αγώνας στόχος για όλους τους μικρούς αθλητές μιας και ήταν το Πρωτάθλημα Β. Ελλάδος στο αγώνισμα του δρόμου!

Οι αθλητές του ΜΑΧΗΤΗ φάνηκαν αντάξιοι των προσδοκιών όλων μιας και που όπου αγωνίστηκαν τα βάθρα βάφτηκαν  εκ νέου κίτρινα!

Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΔΟΠΟΥΛΟΣ στα Μίνι Μεγάλα  Αγόρια ανακηρύχτηκε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Β.ΕΛΛΑΔΟΣ για 2η συνεχόμενη χρονιά (!). Τον ΑΝΤΩΝΗ ακολούθησε ο ΑΛΚΗΣ ΣΚΕΜΠΕΡΗΣ κάνοντας (3ος  ) κάνοντας έναν πολύ καλό αγώνα, στην ίδια κατηγορία αγωνίστηκε και  ΡΑΦΑΗΛ ΚΟΥΤΡΙΟΣ (Dnf).

Στα Μίνι-Μικρά Αγόρια είχαμε πάλι πολύ καλές θέσεις για τους  μικρότερους αθλητές της ομάδας. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΚΕΜΠΕΡΗΣ (2ος) και ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΝΤΟΣ (3ος).

Στους ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ ο ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ τερμάτισε 7ος και στις ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ η ΕΛΕΝΗ ΒΛΑΧΟΥ τερμάτισε 4η  προσθέτοντας ακόμα ένα βάθρο για τον Σερραϊκό Σύλλογο.